Праграма правядзення VII Міжнароднага фестывалю этнакультурных традыцый «Кліч Палесся»

20 жніўня 2022 года, н.п. Ляскавічы, Петрыкаўскі раён, Гомельская вобласць, Рэспубліка Беларусь.

ДУА «Ляскавіцкая сярэдняя школа» (вул. Камсамольская, 1а)

9.00–10.00 – Творчая сустрэча старшыні ГАА ГА «Саюз пісьменнікаў Беларусі» У. М. Гаўрыловіча «Палессе – мая малая Радзіма».

ДПУ «Нацыянальны парк «Прыпяцкі»

10.30–13.00 – Наведванне аб’ектаў туріндустрыі ДПУ «Нацыянальны парк «Прыпяцкі».

ДПУ «Нацыянальны парк «Прыпяцкі»

«Музей прыроды»

15.00–16.30 – Дыялогавая пляцоўка «Падзейны турызм як драйвер развіцця рэгіёнаў».

Галоўная сцэна (набярэжная ракі Прыпяць)

12.00–13.10 – Урачыстая цырымонія адкрыцця фестывалю.
13.20–13.50 – Канцэртная праграма заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь фальклорнай групы «Купалінка» (г. Мінск).
13.50–15.40 – Канцэртная праграма аматарскіх калектываў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельскай і Брэсцкай абласцей, калектываў-гасцей.
16.00–16.30 – Канцэрт фальклорнага ансамбля славянскай песні «Збіцень» ДУ «Гомельская абласная філармонія».
16.30–17.00 – Канцэрт Беларускага дзяржаўнага акадэмічнага заслужанага харэаграфічнага ансамбля «Харошкі» (г. Мінск).
17.00–18.00 – Канцэртная праграма ансамбля казацкай песні і танца «Маме нравится» (г. Мінск).
18.00–18.30 – Урачыстая цырымонія ўзнагароджвання ўдзельнікаў фестывалю.
19.00–20.30 – V Міжрэгіянальны конкурс прыгажосці і грацыі «Палеская Прыгажуня».

Упершыню. 20.40–22.00 – Канцэрт фолькгурта «Зазноба» (г. Пенза), гала-канцэрт пераможцаў першага адкрытага конкурсу «КаверХорШоу».

Упершыню. 22.00 – Воднае флайборд шоу.

22.00 – Святочны феерверк.

22.00–23.00 – Дыскатэка «Танцуй, Палессе!» з удзелам лепшых калектываў і выканаўцаў Гомельскай вобласці, прадзюсарскага цэнтру ДУ «Гомельская абласная філармонія», удзельнікаў і пераможцаў тэлевізійнага конкурсу «Х-Фактар Беларусь».

Галоўны ўваход на набярэжную ракі Прыпяць

11.00–20.00 – Канцэртна-гульнявая праграма аўтэнтычных калектываў і культарганізатараў «ФолькФэст».

Набярэжная ракі Прыпяць

11.00–22.00 – Інтэрактыўныя пляцоўкі з правядзеннем майстар-класаў рамеснікаў і майстроў «Рамесная слабада».

11.00–22.00 – Прэзентацыя падворкаў раёнаў Прыпяцкага Палесся Гомельшчыны і Берасцейшчыны «Палескі кірмаш».

Упершыню. 11.00–20.00 – Інтэрактыўная пляцоўка «Партызанскі край», прысвечаная Году гістарычнай памяці.

Упершыню. 11.00–20.00 – ЭтнаЗааФэст.

Упершыню. 11.00–20.00 – Рыцарскі бугуртфэст.

11.00–20.00 – Дзіцячае свята «Палеская вясёлка».

11.00–20.00 – Інтэрактыўная выстава «Хлеб майго Палесся».

13.00–17.00 – Работа пляцоўкі «Самы моцны паляшук».

11.00–20.00 – Выстава работ пераможцаў абласнога конкурсу-пленэру «Ажыўшая даўніна».

11.00–20.00 – Выстава «Паляванне і рыбалоўства».

11.00–18.00 – Выстава «Турыстычнае Палессе».

11.00–20.00 – Конкурс аматараў рыбалоўства «Палеская рыбалка».

11.00–18.00 – Катанне на цеплаходзе па рацэ Прыпяць, пракат лодак.

11.00–23.00 – Работа гандлёвых радоў.

Дзіцячая гульнявая пляцоўка

11.00–19.00 – Работа атракцыёнаў, арганізацыя забаў і гульняў для дзяцей «Тэрыторыя весялосці».

«Нацыянальны парк «Прыпяцкі»

«Музей прыроды» (вул. Камсамольская, 26)

11.00–19.00 – Правядзенне экскурсій па Музею прыроды.